• 021-46104536

وبلاگ پایاداد

امتیازات و حقوق قانونی طرح صنعتی برای نوآوران و فناوران

امتیازات و حقوق قانونی طرح صنعتی برای نوآوران و فناوران طرح صنعتی یک هنر کاربردی است که به وسیله آن نوآوران می توانند از جنبه های زیبایی شناختی طراحی محصول برای پسند بازار و تولید بهره ببرند.
1398/12/07

نکات حقوقی در رابطه با حق کپی رایت آثار خارجی برای VOD ها و فعالین صنعت محتوا

نکات حقوقی در رابطه با حق کپی رایت آثار خارجی برای  VOD ها و فعالین صنعت محتوا تکلیف محتوای داخلی با تصویب قانون 1348 حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان (حق کپی رایت) مشخص است اما با تصویب اصل حمایت سرزمینی از آثار ادبی و هنری، زنگ خطر برای تولید کنندگان محتوای خارجی به صدا درآمد.
1398/12/07

پردازش داده های كاربران و الزامات قانونی آن در حقوق ایران

پردازش داده های كاربران و الزامات قانونی آن در حقوق ایران با نگاهی به اصل 25 قانون اساسی و فصل سوم مواد قانون تجارت الکترونیک و قانون جرایم رایانه ای پی می بریم که قانونگذار به بحث حریم خصوصی، ذخیره و پردازش داده های شخصی افراد توجه داشته و به صورت کلی دسترسی غیر مجاز، پردازش و ذخیره داده های شخصی اشخاص را ممنوع دانسته
1398/11/25

ثبت شرکت های دانش بنیان و امتیازات حاصل از آن در ایران

ثبت شرکت های دانش بنیان و امتیازات حاصل از آن در ایران ثبت شرکت های دانش بنیان قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها در تاریخ 5/8/1389 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، که در تاریخ 19/8/1389 توسط شورای نگهبان تایید گردیده است.
1398/11/25

حقوق و امتيازات مادی مخترع در نظام حقوقی ايران

حقوق و امتيازات مادی مخترع در نظام حقوقی ايران نوآوری در عصر حاضر لازمه اقتصاد و فعالیتهای بازرگانی و صنعتی است. در چنین زمانی هر نظام قانونی می بایست ظرفیت های لازم را جهت حمایت از نوآوران و مبتکران داشته باشد. حتی می توان با نگاه به تئوری سود-محور حقوق مالکیت فکری را جزو میراث مشترک بشر نیز محسوب نمود.
1398/11/25

پیوند اجتناب ناپذیر حقوق و فناوری و هزار راه نرفته

پیوند اجتناب ناپذیر حقوق و فناوری و هزار راه نرفته محققان دانشکده حقوق دانشگاه لندن در همکاری با دانشکده علوم کامپیوتر موفق به طراحی قاضی هوشمند شدند. در آزمایش صورت گرفته این ربات در 80 درصد موارد دقت نظر بیشتری از قضات انسانی با تجربه بالای 20 سال کار قضایی داشت.
1398/11/25

مراحل و شرایط ثبت اختراع در قانون ثبت اختراعات ایران

مراحل و شرایط ثبت اختراع در قانون ثبت اختراعات ایران ثبت اختراع یکی از شیوه های حفاظت از نوآوری ها و اختراعات بسیاری از افراد و شرکت ها می باشد. مراحل و شرایط ثبت اختراع به صورت کامل در مقاله حاضر شرح داده شده است.
1398/11/25

قرارداد هم بنیانگذاران و نکات حقوقی طلایی پیرامون آن

قرارداد هم بنیانگذاران و نکات حقوقی طلایی پیرامون آن قرارداد هم بنیانگذاران یکی از قراردادهای مهم و کاربردی می باشد که می توان گفت غالب استارتاپ ها بدان نیاز دارند و اهمیت بسزایی در این زیست بوم دارد.
1398/11/25

بگذارید فراموش شوم: بازجستی در حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی

بگذارید فراموش شوم: بازجستی در حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی موضوع حریم خصوصی و ضرورت احترام به آن به عنوان یکی از سنگ بناهای تحقق اصول مندرج در اعلامیه‌ی حقوق بشر در جامعه و یک نظام مردم سالار است.
1398/11/25

فرصت کارآموزی در موسسه حقوقی بین المللی پایاداد جدید

فرصت کارآموزی در موسسه حقوقی بین المللی پایاداد موسسه حقوقی بین المللی پایاداد در اسفند ۹۷ و مصادف با سالروز استقلال کانون وکلای کشور به جمع موسسات حقوقی کشور پیوست.
1398/06/14
  • 021-46104536
  • info@payadaad.com
  • تهران: همت غرب سردار جنگل نبش کوچه کاظمی پلاک 41 واحد 11
من رو از جدیدترین اخبار و رویدادها مطلع کن
نقشه گوگل پایاداد
تمام حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی پایاداد است.